برخی از سوالات پزشکی

سلام وقت بخير پدرم قرص پرامي پيكسل ١٨ صدم مصرف ميكنن اما چند ماهيه به سختي گير مياد و الان هم كه اصلا قرصشون نيست، ايا ميشه بجاش پرامي پيكسل ٧ دهم مصرف كنن با تغيير دوز دارو؟ و اگر ميشه چجوري مصرف كنن؟ ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد سپاسگزارم از وب سايت خوبتون.
12:18 1396/5/20

با سلام

در extended realease با نصف قرص شروع بشه بسته به نیاز افزایش دوز میدهیم هر ۸ساعت قابل استفاده است حداکثر دوز روزانه۴.۵ میلیگرم است


مشاهده جزییات سوال
سلام هفته پیش رابطه جنسی داشتم البته با کاندوم ولی مطمئن نیستم کم درست استفاده کرده باشم ازش و همینجور رابطه دهانی ،برای آزمایش ایدز و هپاتیت یا هر ازمایش لازم دیگه کی باید مراجعه کنم ،؟ چقدر احتمال داره مبتلا شده باشم اولین بارم بوده
00:39 1396/5/16

سلام برای ایدزو هپاتیت ۶هفته و۶ ماه دیگه مراجعه کنید.

 


مشاهده جزییات سوال
سلام موهای بدن من بصورت دوتایی رشد میکند یعنی وقتی از نزدیک به محل رویش مو نگاه میکنی بجای یک عدد مو ،دوعدد مو بیرون امده
13:01 1396/5/7

سلام

مشکلی نیست، کاریش هم نمیشه کرد که یه دونه ای رشد کنه، ولی اگر آزاردهنده هست توصیه به انجام لیزر موهای زائد میشه.

 


مشاهده جزییات سوال
سلام. من برای درمان سنتی انگل گوارشی به مقدار مساوی از دانه های اسپند و زنیان و سیاه دانه رو آسیاب کردم و داخل کپسول های آماده قرار دادم. حالا میخواستم بدونم که اشکالی نداره خوردنشون با توجه به اینکه العان رفتم خوندم راجع به اسپند که مواردی همچون مسمویت ایجاد میکنه. با این حال نظر شما رو جویا شدم. پیشاپیش سپاسگذارم از وقتتون.
22:50 1396/4/26

سلام نه نخوريد اسپند مسمومیت زاست. 


مشاهده جزییات سوال
سلام و درود ميخواستم بدونم تاريخى كه بر روى رارو ها چاپ ميكنن اول اون ماه رو مد نظر هستش يا تا اخر همان ماه؟ و اينكه اگر يه چند روز بگذرد ايا مصرفش خطرى داره؟ مرسى.
19:34 1396/4/15

تمامى اشكال دارويى داراى تاريخ انقضا هستند كه به صورت سال و ماه عنوان ميشود.اين تاريخ زماني اعتبار دارد كه دارو در شرايط مناسب يعني در هواى خشك و خنك و به دور از يخ زدگي نگهداري شود.با رعايت اين شرايط و در صورت باز نشدن درب دارو تا آخر ماه ذكر شده قابل استفاده ميباشد اما در صورت باز شدن درب و مصرف،مدت زمان نگهدارى در اشكال مختلف دارويي متفاوت است مثلا براي قرص و كپسول:
الف)انواع خوراكي: به دليل پايين بودن دماي يخچال نسبت به محيط بيرون رطوبت بالاتري دارد و در صورت گذاشتن در يخچال زودتر فاسد ميشود.
ب)انواع واژينال: در صورت رعايت شرايط نگهدارى و اپليكاتور يكبار مصرف تا آخر تاريخ انقضا قابل مصرف مى باشد.
قطره:
الف) قطره چشمي: در صورت عدم تماس بعد از باز كردن حداكثر تا ١ماه قابل مصرف مى باشد.
ب)انواع گوشى و بينى: در صورت محكم بودن درب ظرف بعد از مصرف در صورت عدم يخ زدگى و تغيير رنگ حداكثر تا پايان تاريخ انقضا قابل استفاده مى باشد هرچند بايد درنظر داشت كه با مصرف تدريجى احتمال تغليظ آن ميباشد.
انواع خوراكى: درصورت باز كردن دارو حداكثر تا ١ماه قابل نگهدارى است.
شربت:
انواع سوسپانسيون بعد از آماده سازى در درماى اتاق تا ٧ روز و در يخچال تا ١٤روز قابل نگهدارى مى باشد به غبر از شربت كوآموكسى كلاو كه در صورت قرار دادن در يخچال تا ٧ روز قابل نگهدارى ميباشد
انواع مايع بعد از باز كردن باندروم در صورت محكم بودن درب آن و عدم تغيير رنگ و مزه شربت ها تا ١ماه و الگزير تا آخر تاريخ انقضا مصرف ميشوند هرچند به جهت تغليظ دارو با مصرف تدريجي آن استفاده آن در كودكان و سالمندان توصيه نميشود.
اسپرى: در صورت شستشوى صحيح سيلندر تا پايان تاريخ انقضا قابل استفاده مى باشد.
آمپول: آمپول ها به عنوان داروى ١بار مصرف بوده و بلافاصله بعد از باز شدن بايد استفاده و باقيمانده آن دور ريخته شود مگر اينكه در محيط استريل شكسته و نگهدارى شود كه اين موضوع فقط در محيط آزمايشگاه امكان پذير است.
سرم:
انواع تزريقى: بعد از قرار دادن ست سرم بلافاصله بايد تزريق شود.
انواع شستشو: بلافاصله بعد از باز كردن براى شستشوى زخمها بايد استفاده شود در غير اينصورت در زخمهاى باز مى توانند موجب عفونت گردند.فقط در مواردى كه جهت غرغره و شستشوى بينى و سينوسها مورد استفاده ميگيرد با لحاظ كردن خواص ارگانوليتيك قابليت نگهدارى به مدت محدود وجود دارد.
در صورتى كه تاريخ مصرف دارو گذشته باشد بعضى از داروها فقط اثربخشى خود را از دست مى دهند اما برخى ممكن است منجر به واكنش هاى حساسيتى و مسموميت شوند


مشاهده جزییات سوال
آموزش سوال از پزشک